S dětmi do Planetária

Otevírací doba o víkendech a prázdninách od 10.30.

květen 2018

každou sobotu a neděli od 11.00
Křišťálové sestry (vhodné pro děti od 4 let, astronomická pohádka)

každou neděli od 15.30
Vesmír kolem nás (vhodné pro děti od 8 let)

 

Děti navštěvují Planetárium velmi rády a jsou zde vždy vítány. Rodiče by ale před návštěvou Planetária s dětmi měli vzít v úvahu následující informace:
Při projekci hvězd je v sále Cosmorama větší tma než třeba v kině při projekci filmu – tma některým dětem vadí.

Na základě dlouholetých zkušeností doporučujeme s první návštěvou Planetária počkat nejméně do věku tří let dítěte. Pro děti od tří let máme připraveny pohádky pro nejmenší.

Jestliže se i přesto rozhodnete s dítětem mladším než tři roky Planetárium navštívit, musíte počítat s tím, že z bezpečnostních důvodů není možné brát do sálů kočárky (mohou být uschovány v šatně). Dětská nosítka a tašky jsou povoleny, ale nesmějí omezovat ostatní návštěvníky.

Planetárium je vybaveno speciálními aparaturami. Návštěvníci proto musí dodržovat návštěvní řád, obecné bezpečnostní předpisy a respektovat pokyny pracovníků Planetária. Z těchto důvodů např. během promítání pořadu musí děti sedět na svém místě a v žádném případě nesmí pobíhat po sále!

Děti do 12 let mohou navštívit pořad jen v doprovodu dospělé osoby.

V programu jsou dětské pořady vyznačeny, obvykle je v anotaci pořadu uvedeno, od kolika let dítěte je pořad vhodný.

Starší děti (přibližně od 10 let) mohou navštívit nejen pořady pro děti, ale určitě je zaujmou i pořady pro nejširší veřejnost, i když jsou primárně určeny dospělým návštěvníkům. V těchto případech doporučujeme poradit se s odbornými pracovníky.

Doufáme, že se Vám i Vašim dětem bude v Planetáriu líbit.